Βαριά ήττα γνώρισε το ανδρικό τμήμα του ΦΟΒ στο Κλειστό των Καμποχώρων απο τον Όμηρο Καλλημασιάς με σκορ 76-51. Όλα ξεκίνησαν ομαλά στο 1ο ημίχρονο με τους παίχτες του Κ. Αμέντα να δείχνουν καλό πρόσωπο και στην άμυνα και στην επίθεση κρατώντας το σκορ σε χαμηλά επίπεδα. Στην επανάληψη όμως, οι παίχτες μας κάνοντας μια απο τις χειρότερες εμφανίσεις , παρουσιάστηκαν στο 2ο ημίχρονο  μουδιασμένοι όπου ο δυνατός αντίπαλος Όμηρος καταφερε και έφτασε την διαφορά σε διψήφια νούμερα όπου την κράτησε μέχρι τέλους. Η ομάδα μας παραμένει 3η στην Βαθμολογία και “υποδέχεται” τον πρωτοπόρο ΒΑΟΛ στο Βούρειο το ερχόμενο Σάββατο 21/3 και ώρα 7.300μμ όπου θα προσπαθήσει για ότι καλύτερο. Η χθεσινή ήττα δεν μας πτοεί, μόνο μας πεισμώνει για καλύτερα αποτελέσματα στον μακρύ δρόμο των PlayOffs!

Δεκάλεπτα : 19-22, 17-11, 30-13, 10-05

ΟΜΗΡΟΣ( Μπολιας): Κοκκοτας, Μοσχουρης 3(1), Δοντας, Λεγατος 20(3), Φεγκουδακης 2, Κουιμτζης 11, Μακρίδης 6, Βερδης, Τσουρης 9, Χαμετης, Στακιας 6, Φουντουλακος 19(6)

ΦΟΒ(Αμεντας): Κιρκινεζης, Μιμιδης, Εσκιδης, Γραικός 2, Κωσταλος 8, Αγγελίδης 10(1), Ψιακης 11(3), Κωστάκης 2,Τροβας 14(4), Ζουμης, Φαφαλιος 4