Εύκολο απόγευμα είχε το τμήμα ανδρών του ΦΟΒ καθώς επικράτησε του αξιόλογου Αιγέα με σκορ 85-51 στο Βούρειο. Ο Κ. Αμέντας είδε τους παίχτες του σε άριστη μέρα δείχνοντας  από το 1ο δεκάλεπτο, πλουραρισμό σε επίθεση και άμυνα. Μετά την ήττα σοκ στη προηγούμενη αγωνιστική από τον Κοφινά, η ομάδα μας παρουσίασε εντελώς διαφορετικό πρόσωπο με καλοστημένες επιθέσεις, αιφνιδιασμούς και σετ παιχνίδι. Όλοι παίχτες μας έδωσαν το 100% των δυνατοτήτων τους και δεν έλειψαν και οι όμορφες φάσεις. Επόμενος αγώνας Ανδρικού το ερχόμενο Σάββατο 9/3 με τον ΝΟΘ στο κλειστό των  Καμποχώρων και ώρα 17.30.

ΦΟΒ: Πνευματικούδης 11 (2τρ), Πασπαλάς 18 (1τρ.), Μοσχούρης 14, Λαζαρίδης 9, Στάθης 2,  Κόττας 3, Αργυρούδης 19 (3τρ.), Χαμέτης 9

ΑΙΓΕΑΣ: Φωτεινός 3, Τσιλίμης 4, Βαλανίδας 4, Μιμίδης 3 (1τρ.), Βαγιάνος 14 (2τρ.),  Μπλάτσιος 5, Σερέπας 5 (1τρ.), Μαρδάς 6, Ψύλλος 5 (1τρ.), Δαμηλάκης 2