Την τρίτη νίκη του, κατάφερε το τμήμα ανδρών του ΦΟΒ για την ημιτελική φάση των Playoffs επικρατώντας του Ομήρου με σκορ 60-71  στα Καμπόχωρα. Άλλη μία νίκη απομένει για να καταφέρουμε να περάσουμε στους τελικούς. Στα του ματς παρόλο τις αρκετές απουσίες μας πήραμε το πολυπόθητο αποτέλεσμα πιο δύσκολα απο τι λέει το σκορ. Σε όλο το 1ο ημίχρονο η ομάδα μας κυνηγούσε την ομάδα της Καλιμασίας  και έμεινε πίσω ακόμα και με 9π. κάνοντας πολλά επιθετικά λάθη. Στην επανάληψη όμως μέσα απο την δυνατή άμυνα και το τρέξιμο στον αιφνιδιασμό καταφέραμε και πήραμε την νίκη. Ο ΦΟΒ το άλλο Σάββατο 5/4 στο Βούρειο θα προσπαθήσει ότι καλύτερο να πάρει και το 4ο ματς και να πάμε στους τελικούς όπου εκεί αναμένουν οι Ίωνες τον επόμενο διεκδικητή του τίτλου (4-0 ημιτελική φάση με ΝΟΘ).

Δεκάλεπτα: 19-12, 16-20, 10-18, 15-21

ΟΜΗΡΟΣ (Μπόλιας): Μοσχούρης 15(3), Φεγκουδάκης, Μακρίδης, Φλαμουράκης, Ψιακής 13, Σκανδάλης, Μακρίδης 10(1), Κέμος, Φαφαλιός, Φουντουλάκος 2, Χαμέτης 7, Στακιάς 10

ΦΟΒ (Αμέντας): Πνευματικούδης 1, Τριπολίτης, Κιρκινέζης, Πασπαλάς 19, Κώσταλος 13(2), Κουιμτζής 2, Τζιάγκας 5, Μιμίδης 7(1), Κόττας 1, Αγγελίδης 21(3), Κουντουριάδης, Πλατής 2