Με ήττα συνέχισε τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις οι γυναίκες του ΦΟΒ καθώς ηττήθηκαν απο τον Αιγέα με σκορ 44-70. Τα κορίτσια μας ερχόμενες απο την νίκη επι της Ένωσης ΛΣ και εξασφαλίζοντας την 3η θέση μπήκαν φουριόζες στο γήπεδο όπου στο 1ο δεκ. παίζοντας γρήγορο παιχνίδι στην επίθεση καταφέραμε και επιβάλαμε τον ρυθμό μας. Στο χειρότερο όμως δεκάλεπτο το 2ο κάνοντας πολλά ατομικά λάθη στην επίθεση και με κακές άμυνες μεγάλωσε η διαφορά σε διψήφιο νούμερο. Στην επανάληψη με ωραίες συνεργασίες η ομάδα μας μπόρεσε και επανήρθε αλλα πλέον ήταν αργά. Συνεχίζουμε  γεμάτες όρεξη με αγάπη για το μπάσκετ και την ομάδα μας και σίγουρα στο μέλλον με την συμμετοχή και περισσότερων κορίτσιων απο τις ακαδημίες θα μπορέσουμε να έχουμε ακομα καλύτερες εμφανίσεις και περισσότερες νίκες.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-16, 9-28, 13-9, 10-17

ΦΟΒ: ΠΑΝΤΕΛΟΓΛΟΥ 6,ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ,ΚΑΤΣΑΛΑ 11,ΤΣΙΜΗΛΑ 2,ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΒΑ 3, ΚΛΗΜΑΤΣΑΚΗ 8,ΘΛΙΒΙΤΗ 6,ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗ 4,ΑΡΓΥΡΟΥΔΗ 2, ΛΙΒΑΝΟΥ 2,ΕΞΑΜΗΛΙΩΤΗ.

ΑΙΓΕΑΣ: ΧΑΜΕΤΗ 3,ΣΕΡΕΠΑ 19(3),ΤΣΙΜΗΛΑ 3(1),ΓΙOΒΑΝΑΚΗ 2,ΛΙΑΚΗ,ΚΟΓΙΑΜΗ 7(1),ΚΑΡΟΥΣΗ 14,ΦΕΝΤΙΣΙΝ 2,ΚΙΡΚΙΝΕΖΗ 13(1),ΤΕΤΩΝΗ,ΚΑΤΣΟΡΙ 2,ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΗ 5