Οι παγκορασίδες του ΦΟΒ ηττήθηκαν νωρίς το μεσημέρι απο την αντίστοιχη ομάδα του ΒΑΟΛ με σκορ 83-37. Ο αγώνας κανονικά ήταν να διεξαχθεί στο Φαφαλιείο αλλα λόγω της πιθανούς βροχόπτωσης μεταφέρθηκε στο Βούρειο. Στα αγωνιστικά τα κορίτσια μας ξεκίνησαν υποτονικά σε άμυνα και επίθεση και άφησαν τα έμπειρα κορίτσια του ΒΑΟΛ να προηγηθούν απο το 1ο δεκάλεπτο. Κατα την διάρκεια του 2ου ημιχρόνου η ομάδα μας κατάφερε να “ξεμπλοκάρε騔 δημιουργώντας ωραίες φάσεις αλλα δυστυχώς το ματς είχε κριθεί. Φυσικά απο αυτα τα παιχνίδια οι παίχτριες μας οι οποίες αποτελούνται κυριως απο κοτίτσια της Ακαδημίας μαζεύουν εμπειρίες και απο τις ήττες μαθαίνουμε τα λάθη μας. Συνεχίζουμε δυναμικά στις προπονήσεις μας να φανούμε καλύτερες στο επόμενο ματς που θα ακολουθήσει.

ΒΑΟΛ (Καλαμάρης): Φιλιμάκη 2, Μπενέκου Α .2 ,Μουτάφη 16 ,Χαλλιορή 2, Βούλγαρη 3, Καμαράδου 19, Φόρου 6(1), Μπενέκου Κ. 2, Μυλωναδάκη25 (1), Συρρή 2, Νεαμονίτη, Καραμανή 4.

ΦΟΒ (Πασπαλάς):Τσατσαρώνη 2 ,Ζαννίκου, Κυπριάδη 4, Γαρρή 4, Τσίμιλα 14, Οικονόμου 2, Μπατή 1, Μουζήθρα ,Τελλή 8, Ντανάι, Πετράι 2, Μαθιούδη.