Μεγάλη νίκη  κατάφερε  το Παιδικό τμήμα  του ΦΟΒ μέσα στο κλειστό στάδιο Χίου, νωρίς το απόγευμα επι του Αιγέα με σκορ 47-48. Τα παιδιά μας μπήκαν νοθρά στην αρχή του παιχνδιού αλλά με άριστες φάσεις σε άμυνα και επίθεση κατάφεραν και ανέβασαν την ψαλίδα του σκορ και στους 14 πόντους. Στην επανάληψη η ίδια εικόνα με τον Δημήτρη Εσκίδη να βρίσκει λύσεις απ’όλους του παίχτες που έπαιξαν, αλλά στο 4ο δεκάλεπτο η κόπωση, απο το πρωινό παιχνίδι του Σχολικού Πρωταθλήματος, (συμμετείχαν όλοι οι παίχτες μας με το Γυμνάσιο Βροντάδου) φάνηκε και ο Αίγεας μείωσε και πλησίασε το σκορ. Στα τελευταία λέπτα τα Βρονταδουσάκια μας είχαν όμως τα ψυχικά αποθέματα και κράτησαν την νίκη. Ο αγώνας ήταν μια εξαιρετική “πρόβα” πριν απο την μεταξύ τους αναμέτρηση για το Παμπαιδικό πρωτάθλημα όπου θα κριθεί ο Πρωταθλητής. Επόμενος αγώνας του παιδικού το Σάββατο 6/4 στο Φαφαλίειο Στάδιο με την ομάδα του ΝΟΘ.

Αιγέας: Μπλάνης 12 (1τρ.),  Σερέπας 23 (1τρ.), Σαλαγάρας 1, Αγουλές 6, Παπασπανούδης 5

ΦΟΒ: Γ. Στείρος 16, Τριπολίτης 2, Μ. Στείρος 14, Βασιλάκης 8, Σπυράκης 8