Έντονη αγωνιστική δραστηριότητα περιελάμβανε σήμερα το πρόγραμμα για τα τμήματα του ΦΟΒ. Ξεκινώντας νωρίς το απόγευμα το τμήμα παίδων του ΦΟΒ ηττήθηκε απο το αντίστοιχο του ΝΟΘ με σκορ 33-44 στο Φαφαλίειο Στάδιο. Οι παμπαίδες μας έδειξαν πολύ καλά σημεία στο παιχνίδι τους με σωστές επιλογές, αλλά δυστυχώς  τα παιδιά του  ΝΟΘ έχοντας ψηλά κορμιά και αποτελούμενο κυρίως απο παίδες κατάφεραν και λύγισαν την αντίσταση του ΦΟΒ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού. Την σκυτάλη στις αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας μας πήραν οι Κορασίδες αποτελούμενο μόνο απο παγκορασίδες και 3 κορίτσια απο τις Ακαδημίες μας (Μαρία Τελή, Μαριέττα Μπατή, Νίνα Οικονόμου), όπου έκαναν την ευχάριστη έκπληξη της ημέρας. Παρόλο την ήττα τους απο τον  Πρωταθλητή ΒΑΟΛ  με σκορ 38-21 κατάφεραν να προηγηθούν στο 1ο δεκάλεπτο και να συνεχίσουν μέχρι το τέλος την άριστη εικόνα τους σε άμυνα και επίθεση, δίνοντας τον καλύτερο τους ευατό με πάθος και ψυχή. Αλλα δυστυχώς λύγισαν στο 3ο δεκάλπετο όπου η απουσία εμπειρίας φάνηκε αλλα ευελπιστούμε στην συνέχεια καλύτερες εμφανίσεις μαζι με νέα πρόσωπα απο τις Ακαδημίες μας.

ΦΟΒ: Κιρκινέζης 10, Στείρος Μ. 5, Στειρος Γ 6 (1τρ.), Φραγκιάς 2, Σπυράκης 6, Βασιλάκης 4

ΒΑΟΛ :  Κώττη 2,  Μυλωναδάκη 12, Α. Καμαράδου 12.

ΦΟΒ: Μοσχούρη 2,  Τσίμηλα 11(1), Κονσταντίνοβα 2, Οικονόμου, Τελλή 2, Παπαδημητρίου 4.