Με νίκη συνέχισε η ομάδα παίδων του ΦΟΒ καθώς επικράτησε του Ομήρου Καλλιμασιάς με σκορ 57-65 στα Καμπόχωρα. Ήταν ένα πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ. Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά αλλά μέχρι το ημίχρονο ο Όμηρος ισορρόπησε το παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα το 3ο δεκάλεπτο ήταν καθοριστικό με πάρα πολύ καλή άμυνα ιδίως από τον Νίκο Τριπολίτη, Μανώλη Στείρο και Νίκο Κιρκινέζη, αλλά και έναν πάρα πολύ καλό Γιώργο Στείρο ο οποίος μάζεψε ουκ ολίγα από τα λεγόμενα “σκουπίδια” και ήταν κυρίαρχος των αιθέρων. Όλα τα παιδιά συνέβαλλαν στη πολύ σημαντική νίκη αυτή απέναντι σε μια δυνατή ομάδα αυτή του Ομήρου. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά μας διότι έδειξαν ότι έχουν ψυχή και παλεύουν μέχρι τέλους. Αυτό είναι που μας γεμίζει με αισιοδοξία για το μέλλον. Συνεχίζουμε την σκληρή δουλεία για τα δύσκολα παιχνίδια που έρχονται στη συνεχεία.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: Α) 12-18 Β) 14-09 Γ) 15-24 Δ) 16-14

ΟΜΗΡΟΣ: ΒΟΥΚΟΥΝΑΣ 2, ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ 8 , ΑΥΓΟΥΣΤΙΔΗΣ 2 , ΜΑΜΑΛΗΣ 17, ΨΑΡΟΥΔΗΣ 5(1), ΚΟΥΝΗΣ 23 ,

ΦΟΒ: ΚΙΡΚΙΝΕΖΗΣ 15(1) , ΤΡΙΠΟΛΙΤΗΣ 17 , ΣΤΕΙΡΟΣ Μ 11 , ΣΤΕΙΡΟΣ Γ 16 , ΣΠΥΡΑΚΗΣ 4 , ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ 2 ,