Με νίκη συνέχισε το παμπαιδικό μας τμήμα για τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του Παιδικού πρωταθλήματος καθώς επικράτησε του συγκεντρωμένου ΒΑΟΛ με σκορ 34-50 στο Βούρειο. Τα παιδιά μας μπήκαν νωθρά στο 1ο δεκάλεπτο σημειώνοντας μόνο 6 πόντους και κάνοντας πάρα πολλά λάθη. Στην επανάληψη υπό της οδηγίες του Δ. Εσκίδη κατάφεραν ένα δυναμικό “come back” και με σωστές επιλογές σε άμυνα και επίθεση όπως με γρήγορους αιφνιδιασμούς έφτασαν στο τελικό αποτέλεσμα. Τα Βρονταδουσάκια μας κρατάνε την εξαιρετική εμφάνιση του 2ου ημιχρόνου όπως και τα λάθη τους για την συνέχεια του παμπαιδικού πρωταθλήματος. Συγχαρητήρια και αναμένουμε και άλλες καλές εμφανίσεις κερδίζοντας ταυτόχρονα και εμπειρίες από το Παιδικό πρωτάθλημα. Τέλος στον πάγκο της ομάδας βρέθηκε και ο επιβλέπων προπονητής των τμημάτων,  Κώστας Αμέντας όποιος έβγαλε σημαντικά συμπεράσματα για τους παίχτες μας, αφού στην επόμενη αγωνιστική σεζόν θα τους αναλάβει στο Εφηβικό Τμήμα. Επόμενος αγώνας παιδικού την Κυριακή 24/2 με τον Κοφινά στις 13.00 στο Φαφαλιείο στάδιο.

ΒΑΟΛ: Παπαγιαννάκης 2, Ιατρουδέλλης 4, Χιωτέλλης 3, Σαρρής 8, Αγγελής 1, Πούλος 5, Πλάκας 2, Καλαμπόγιας 10.

ΦΟΒ: Κιρκινέζης 6, Τριπολίτης 12, Στείρος Μ 5,   Στείρος Γ 18, Σπυράκης 12, Βασιλάκης 4,